Analityk Bitcoinów postrzega „Sygnały akumulacji“ jako wyłamanie się oczu cenowych

Cena Bitcoin oczekuje wyższego wzrostu w najbliższych sesjach, ponieważ historycznie dokładny wskaźnik miga oznaki znacznej akumulacji.

Zauważony przez TradingShot, niezależny portal analizy rynku, „on-chain smart money indicator“ pokazuje, że wpływowi traderzy/inwestorzy kupują Bitcoin en masse. Dzieje się tak pomimo niezdolności krypto waluta do utrzymania się powyżej 12.000 dolarów. Wskazuje to zatem na silne wsparcie na poziomie 10.000 dolarów, poziom Bitcoinu utrzymuje się od końca lipca 2020 roku.

„To jest byczy znak dla Q4“, napisał analityk w TradingShot. „Cena generalnie idzie w kierunku byczego trendu [po znalezieniu] na łańcuchu inteligentnej akumulacji pieniędzy.“

Wyjaśnił dalej, odnosząc się do fraktalu z listopada 2018 roku. W tamtym czasie, kiedy Bitcoin handlował na poziomie 6000 dolarów, ale był na drodze do osiągnięcia 3000 dolarów, inteligentny wskaźnik pieniężny zaczął migać sygnały akumulacji.

„Podczas gdy BTC z akumulacją 6k wziął prawie 50 procent strat, cena wkrótce wzrosła do 12k+, generując 2x“, dodał analityk.

A Bullish Bitcoin Narrative

Wskaźnik ten wykazywał gotowość wśród wpływowych traderów, inaczej nazywanych „wielorybami“ w społeczności kryptokurrency. Przewidywali oni zdrowe wycofanie się z niestabilnych ruchów Bitcoin’a. I podczas gdy mali gracze w panice sprzedawali swoje udziały, duzi kupowali je za darmo w ramach swojej długoterminowej strategii.

Z Bitcoinem wielokrotnie odrzucającym wzrosty powyżej 12.000 dolarów, ale trzymającym solidny parkiet cenowy blisko 10.000 dolarów, analitycy spodziewają się, że krypto waluta przeżyje byczy kryzys. Jednym z powodów jest jej rosnąca bliskość do tradycyjnych aktywów. Bitcoin wykazał nieregularną korelację z akcjami i kontraktami terminowymi na złoto, ponieważ handluje odwrotnie niż dolar amerykański.

Makro

Wszystkie oczy zwrócone są teraz na dwie makro podstawy: bodziec i wybory prezydenckie w USA. Bitcoin wykazał oznaki silnych ruchów góra-dół jako bezpośredni rezultat potencjalnego pakietu pomocniczego dla koronaawirusów. Marszałek Izby Demokratycznej Nancy Pelosi potwierdziła w niedzielę, że negocjuje z sekretarzem skarbu, Stevenem Mnuchinem, umowę wartą 2,2 biliona dolarów.

„Jesteśmy blisko zawarcia umowy“, powiedziała CBS.

Mimo to, niepewność pozostaje. Według CBSN Boston, postępy poczynione między panią Pelosi a panem Mnuchinem nadal będą wymagały zatwierdzenia przez Senat kontrolowany przez GOP, zanim staną się prawem. Dodali:

„Przywódca większości Senatu Mitch McConnell zawiesił swoją izbę do 19 października, po tym jak trzej republikańscy senatorowie uzyskali pozytywny wynik testu na COVID-19 w następstwie pozytywnego wyniku testu prezydenta. Powiedział jednak, że może odwołać senatorów do głosowania, jeśli dojdzie do porozumienia w sprawie nowego pakietu gospodarczego“.

Washington Post informuje, że drugi pakiet pomocowy zostanie sfinalizowany do końca tego tygodnia. Jeśli tak się stanie, dolar amerykański może doświadczyć wyprzedaży przy wyższym ryzyku. To by pomogło Bitcoinowi w skoku w kierunku 12 000 dolarów.

Ale niektórzy analitycy uważają, że nie będzie żadnego porozumienia przed wyborami prezydenckimi 3 listopada. Gdyby do tego doszło, inwestorzy prawdopodobnie pozostaliby zabezpieczeni na rynku dolarowym. W rezultacie, Bitcoin będzie nadal doświadczał nieregularnych sesji handlowych, z ryzykiem przełamania niedźwiedzich poniżej 10.000 dolarów.