Ryzyko związane z Bitcoinami Głębszy wzrost cen w miarę wzrostu napływu waluty

Bitcoin (BTC) może w najbliższym czasie przedłużyć środowe wycofanie cen, zgodnie z metryką danych, która sugeruje zwiększoną presję na sprzedaż na rynku.

Podczas gdy górna kryptokurcja pod względem wartości rynkowej spadła w środę o 4%, broniła ona długookresowej strefy wsparcia w wysokości 11 100- 11 200 dolarów.
Platformy giełdowe były świadkami napływu 92 000 BTC w środę – największy jednodniowy wzrost w ciągu 37 dni, jak wynika z blockchain intelligence firmy Chainalysis.

„Napływ wzrósł, gdy ludzie spieszyli się ze sprzedażą za prawie 12 000 dolarów“, Philip Gradwell, główny ekonomista w Chainalysis, tweetował na początku czwartku.

btc-inflows-to-exchanges
Wpływy Bitcoinów na giełdy
Źródło: Analiza łańcuchowa
Gradwell uważa, że presja sprzedaży (wynikająca z nagromadzenia się na giełdzie 92 000 BTC) prawdopodobnie nie została jeszcze w pełni wchłonięta.
Wynika to z faktu, że mediana intensywności handlu Bitcoin Billionaire, która mierzy ilość razy napływającej monety, pozostała na niskim poziomie 3,113 – znacznie poniżej średniej 180 dni.
Mówiąc prościej, nie było wystarczająco dużo kupujących, aby dorównać sprzedającym.
W związku z tym monety, które nie zostały wczoraj zlikwidowane, w krótkim okresie czasu mogły zostać wyładowane na rynku, powodując jeszcze głębszy spadek cen.

btc-trade-intensywność handlu

Intensywność handlu Bitcoinami
Źródło: Analiza łańcuchowa
„Myślę, że jest jeszcze presja sprzedaży, by pracować“, powiedział Gradwell.
Bitcoin jest obecnie w obrocie blisko 11.300 dolarów, co stanowi spadek o 0,7% w ciągu dnia.
Jak wspomniano w środę, naruszenie przy natychmiastowym wsparciu na 11.170 dolarów potwierdziłoby niedźwiedzi wzór odwrócenia na wykresach technicznych.